Youtube’dan Mobil Cihazlara Canlı Yayın Özelliği

Haberler DogushanBALCI

Dünya’nın en büyük video paylaşım servisi olan Youtube, mobil cihazlara canlı yayın özelliği getiriyor.

Canlı yayın özelliği ile büyük bir devrim yapmasına rağmen bu özelliği sadece bilgisayarlarda sabitleyen Youtube, eksiğini geç de olsa kapatmaya hazırlanıyor. Mobil cihazlar için canlı yayın imkanı tanımayan servis böylece Periscope gibi rakiplerin oluşmasını engelleyememişti.

Yapılacak güncelleme ile birlikte mobil uygulamasına canlı yayın özelliğini katmayı planlayan Youtube, bu durumu blog servisinden duyurdu. Duyuruda ayrıca yayın başlangıcında alınacak görüntünün afiş resmi olacağı da belirtildi.

Facebook ve Periscope gibi canlı yayın hizmeti veren servisler ile hemen hemen her özelliğe sahip olan, ayrıca eski canlı yayınları tekrardan izletme imkanı bulunacak olan Youtube Live’in birkaç gün içinde tüm cihazlarda olacağı düşünülüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir