WordPress Resim Ekleme Sorunu

İnternet DogushanBALCI

WordPress’te yazı eklerken, içeriğinizi görseller ile desteklemek için resim yüklemeye çalışırken “dizin oluşturulamıyor” hatası ile karşı karşıyaysanız, hemen sorununuzu çözün!

Yapmanız gereken sadece bir iki işlem. Öncelikle belirtmek lazım, bu tarz bir hata alan müşterinin sunucusundaki izinlerde sorun var demektir. Yapmamız gereken ise izin ayarları ve wordpress panelinizde ufak birkaç değişiklik.

dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?” şeklinde bir hata ile karşılaştığınız zaman yapmanız gereken, wp-content ve uploads dizinlerinin dosya izinlerini 777 yapmak. Eğer hatanız devam ediyorsa, WordPress Admin Paneli -> Ayarlar -> Ortam -> Upload yolunu olması gerektiği gibi yapmanız yeterli olacaktır.

Alakalı Kelimeler: , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir