Winrar Dosyasını Şifreleme

İpuçları DogushanBALCI

Birden fazla dosyayı bir araya getirme, düzenleme ve sıkıştırma gibi işlemler yapabileceğiniz Winrar, sizlere güvenlik önlemleri almanız konusunda da yardımcı oluyor. Bunlardan birisi de oluşturacağınız Winrar dosyasını şifrelemeye yöneliktir.

Bir veya birden fazla dosya seçip mouseun sağ tuşuna tıkladığınızda karşınıza birkaç seçenek gelecektir. Bunlardan “Arşive Ekle” seçeneğine tıklayın ve karşınıza gelen ekranda Winrar dosyanızın ismini belirleyin. Ardından “Gelişmiş” seçeneğine tıklayın ve orada bulunan “Parolayı Ayarla” butonuna basın. Karşınıza gelen ekrandan iki kere aynı şifreyi girerek .rar veya .zip dosyanızı şifreleyebilirsiniz.

Bu gibi durumlar konusunda pratik bilgiler almak istiyorsanız, http://www.yenibirbilgi.com adresine tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz! Güncel bilgi ve özellikle teknolojik bilgileri bir araya getiren bir site ile karşı karşıya olacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir