Windows 10’da One Drive Nasıl Gizlenir?

İpuçları DogushanBALCI

Windows 10 beraberinde yenilikler ve sorunları da getirmeye devam ediyor. Kullanıcıların en büyük sitemlerinden birisi ise dosya gezgininde yer alan One Drive iconu.

Depolama hizmeti One Drive’ı yeni işletim sistemi Windows 10’da ön plana çıkartmak isteyen Microsoft, bu yüzden dosya gezginine servisin iconunu koymaktan geri kalmamış. Fakat, bu yazılımı kullanmayan kullanıcılar için ise menüde öyle bir seçeneği görmek hoş olmamaktadır.

“One Drive” sekmesini Windows 10 dosya gezgininden kaldırmak için, başlat menüsüne “regedit” yazın. Açılan kayıt defteri düzenleyicisi sayfasında ise HKEY_CLASSES_ROOT\ CLSID\ {018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6} dizinini bulun. Bu dizinde yer alan System.IsPinnedToNameSpaceTree anahtarına tıkladıktan sonra karşınıza gelen değeri 0 yapın ve kaydedin. Artık One Drive’ı dosya gezgininde görmeyecek ve gereksiz seçeneklerin birinden kurtulmuş olacaksınız.

Alakalı Kelimeler: ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir