Windows 10 Güncelleme Sorununun Çözümü

İpuçları DogushanBALCI

Windows 10 Home paketinde yaşanan güncelleme sorununun bir çözümünü detaylı şekilde açıklamaya çalışalım…

Windows’un sonuna kadar arkasında durduğu yeni işletim sistemi sürümü Windows 10’da sık yaşanan sorunlardan birisi de güncelleme yapılırken bir güncellemenin tamamlanaması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan problemler. Tekrardan güncelleme alındığında çözülebilecek bu sorunlarda, o güncellemeyi alabilmek için indirilen birkaç dosyanın silinmesi gerekebilir.

Windows 10 Home sürümünde bu tarz bir sorun yaşadığınız zaman yapmanız gereken bilgisayarınızın  C:\Windows\SoftwareDistribution\Download adresine gitmeniz ve buradaki dosyaları silmeniz olacaktır. Fakat silme işlemi sırasında Download klasörünü direkt olarak silmemeniz gerekiyor. Bu ileriye dönük sorunların başlangıcı olabilir. Sadece Download klasörünün içindeki dosyaları, klasörleri silmeniz gerekiyor. Ardından tekrardan güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Bu silme işlemi sırasında bazı güncellemelerde silinme izni gelmeyebilir. Bu sorunu aşmak için de bilgisayarınıza güvenli modda girmeli ve yine aynı klasör yolundaki dosyaları silmelisiniz. Artık sorununuz çözülmüş olacaktır ta ki yine aynı sorunla karşılaşana kadar.

Alakalı Kelimeler: , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir