Vişneli Çikolatalı Yaş Pasta Tarifi

Konu Dışı DogushanBALCI

Çocuklar pastaları çok severler. Anneler çoğu zaman çocuklarını bir şeylerin karşılığında ödül olarak pasta yaparlar. Annesinin kendisi için bunu yaptığını gören çocuklar çok mutlu olurlar. Bir çok yaş pasta tarifi ve kek tarifleri vardır. Anneler hangilerini yapacağı konusunda karar veremezler. Sizlerle bu tariflerden birini paylaşacağız.

Pastanın keki için bir kaba yumurtalar ve şekeri koyarak mikser ile karıştırıyoruz. Karıştırma işleminin bitmesinin ardından sıvı yağ ekliyoruz ve vişne tadı için vişne suyunu ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. Ardından kakao, kabartma tozu, vanilya ve un ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. İyice karıştığına emin olduktan sonra her evde bulunan kek kalıbına bocalıyoruz. Kek hamurunu da kaba ilave ettikten sonra kabı önceden ısıtışmış 170 derecedeki fırına gönderiyoruz. Kekin pişmesini bekledikten sonra fırından çıkartıyoruz. Buraya kadar olanlar kek tarifleri ile aynıdır kek yapmak için de bu adımlardan geçilir. Keki soğumaya bıraktıktan sonra sosunu hazırlayabiliriz.

Kremayı kaynatmadan sadece ısıtalım. İçine bitter çikolata koyalım ve erimesini bekleyelim. Soğuyan keki kalıptan çıkarıp ikiye böldükten sonra üst parçalarını tekrar kalına koyalım. Daha sonra sosu kalıba yayalım ve üzerine vişne tanelerini koyalım. Kekin diğer yarısını kapatıp soğuması için 15 dakika dondurucuya koyalım. Süre bittikten sonra ne kadar kolay bir yaş pasta tarifi olduğunu ve lezzetinin ne kadar iyi olduğunu siz de göreceksiniz.

Alakalı Kelimeler: , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“Vişneli Çikolatalı Yaş Pasta Tarifi” üzerine 2 yorum

  1. Astropay dedi ki:

    Vişneli çikolatalı pastayı genellikle her hafta sonu ypaıyorum tavsiye ederim.

  2. Katipler dedi ki:

    Pastaya falan gerek yok sade vişneyi verin yeterli bana 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir