Ultrasurf ile Hotspot Shield Arasında Seçim Yapmak

Yazılım DogushanBALCI

Hemen hemen aynı amaçlar için kullanılan iki program. Peki ikisi arasında bir seçim yapmak gerekse hangisini seçmemiz gerekir?

Hotspot Shield mi?

Yasaklı sitelere girme konusunda yıllardır özellikle ülkemizde milyonlarca kişinin kullandığı Hotspot Shield, birçok şeyin çözümü durumundaydı. Fakat gelen son yasaklamalar, DNS üzerinden engellemeler ile bu programın da kimi zaman işe yaramadığını görüyoruz.

Hotspor Shield, güncellemeye açık ve sürekli olarak yenilikleri kullanıcılarına sunan bir program. Böyle olmasından dolayı ileriye dönük olarak tercih edilmesi mantıklı olabilir. Ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki sürümü bulunan yazılımı ihtiyaçlarınız dahilinde kullanmanız için ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Aralarında çok fazla fark yok.

Ultrasurf

Hemen hemen aynı amaçlar ile ilerleyen Ultrasurf ise diğer yazılıma göre biraz daha geri planda kalmış durumda. Genellikle aynı amaç için kullanılan bu program çok nadir gelen güncellemeler ile şimdi sorun yaratmasa da ilerleyen zamanlarda iş yapmaz durumda olabilir.

Teknomania.com.tr olarak bizim sizlere önerimiz iki program arasından ilkini seçmek olacaktır. Fakat şöyle bir bilgi vermekte de fayda görüyoruz. İki programın da bilgisayarınızda yer alması size hiçbir sorun yaratmayacaktır. Böylece alternatif olarak Hotspot Shield ile Ultrasurf arasında seçim yapabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“Ultrasurf ile Hotspot Shield Arasında Seçim Yapmak” üzerine 1 yorum

  1. bana sorarsanız hotspot shield daha iyi, sürekli kullanmaktayım ve hiçbir şekilde bir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir