Twitter’dan Video İzleme Deneyimini Arttıracak Özellik

Haberler Ahmet Can

Twitter’ın Salı günü yaptığı açıklamada, Twitter Kit için yeni bir özellik yayınlanacağı duyuruldu.

Şirketin yayınladığı blog yazısında videoları ve GIF’leri izlemek için uygulamayı terk etmek zorunda kalan ya da web görünümüne geçen kullancıların artık bunları yapmadan videoları ve GIF’leri tam ekran olarak izleyebilecekleri bildirildi.

Yeni gelecek bu özelliğin en güzel yanlarından biri de kullanıcıların bunları kullanabilmek için fazladan bir işlem yapmak zorunda olmayacağı. İOS 8 ve üst sürümlerde, Twitter Kit’in en son sürümü ile çalışabilen uygulamalar otomatik olarak bu özelliği destekleyecek.

Şimdilik sadece İOS için yayınlanacak olan özelliğim çok yakında Android’e de gelceği duyuruldu.

Twitter Kit Nedir?

Twitter’ın ilk kez düzenlediği geliştirici konferansı Flight’nin 22 Ekim’deki açılışında Fabric isminde Twitter platformu için mobil uygulama geliştirmeyi kolaylaştıran modüler, platformlar arasında çalışan mobil geliştirme süiti tanıtıldı. Twitter’ın bu hamlesinin geliştiricileri yeniden kazanmak amacıyla yapıldığı aşikar. Peki Twitter Kit nedir?

Twitter’ın 7 farklı SDK’sını tek çatı altında toplayan Fabric, bunları 3’e ayırıyor: Crashlytics Kit, Twitter Kit ve MoPub Kit .

Twitter Kit, geliştiricilerin tweetleri uygulamalarına gömmelerini, uygulama içinde tweet yazma özelliğini ve Twitter’a giriş seçeneğini eklemelerini kolaylaştırıyor.

Alakalı Kelimeler: ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir