Tuz Lambalarının Faydaları

Konu Dışı DogushanBALCI

Dünyanın her yerinde tedavi amaçlı olarak kullanılan kaya tuzu mağaralarından elde edilen tuzlardan yapılan bu lambalar tedavi amaçlı kullanılmanın yanında dekoratif olarak da oldukça iyi durmaktadırlar. Ciltte oluşan yaraları iyileştirmesi ile bilinen bu tuz çeşidi ile ilgili Türkiye’de ilk mağara Antalya’da faaliyete girmiştir. Tuz lambasının vücut için sağladığı özelliklerin en başında negatif iyon yayarak ortamdaki elektriği düşürmesi geliyor. Böylelikle yorgunluk hissinden bizleri arındırıyor ve yüksek frekanslı elektrik ile çalışan televizyon, bilgisayar gibi cihazların yanında onlardan minimum seviyede etkilenmemizi sağlıyor. Organik yaşam standartlarına göre tasarlanan bu lambaların bir başka özelliği ise strese iyi gelmesi.

Fiziksel yorgunluk ve uykusuzluk hissini üzerinizden alarak kendinizi dinç hissetmenizi sağlar. Organik yaşam tarzını seçmiş kişilerin hayat dolu tavırları dikkatinizi çekmiştir. Tuz lambalarının bir başka özelliği ise bağışıklık sistemlerinin düzenlenmesi konusunda etkili olması. Çocuklarınızın ruhsal ve bedensel olarak gelişiminine olumlu katkıda bulunan bu lambaları iş yerinize ve çalışma odanıza koyduğunuzda çalışma konsantrasyonunuzun arttığını fark edeceksiniz. Konsantrasyon konusunda da faydaları olan bu ürünü dekorasyon ürünü olarak da kullanabiliyorsunuz. Sahip olduğu doğal şekiller ile ilginç görünen bu ürünlerde farklı renkte ampuller kullanarak değişik modeller elde edilebilmektedir. Üzerlerindeki işlemeler ile millattan kalma duvar yazıları imiş gibi görünmesini bile sağlayabilir tarihi eser havası verebilirsiniz.

Alakalı Kelimeler: , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“Tuz Lambalarının Faydaları” üzerine 7 yorum

 1. Bir çok farklı çeşitleride var, ablam almış eve.

 2. Vücut sağlığı açısından yararlı oluşu ve eskiyi yansıtması oldukça çekici. Tuz lambalarından temin etmek istiyorum ben de yakın zamanda.

 3. la tahzen dedi ki:

  çok ilginç ve orjinal birşey

 4. Birde çin tuzu var sanırım sağlık açısından epeyce bir zararlı. Sofrada olabildiğince doğal tuzlar kullanmak gerekir.

 5. Pembekulüp dedi ki:

  Hem sağlıklı hem güzel bir dekor.

 6. Sesli dedi ki:

  sağlık için güzel olan herşey tebrikler….

 7. Sesli chat dedi ki:

  gerçekten sizi takip ediyorum ve konularınız çok faydalı eline sağlık hocam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir