Türkiye’de moda ne durumda

Konu Dışı DogushanBALCI

Moda konusunda bir çok Avrupa ülkesinin önünde olan ve ihracat yapan Türkiye’nin ihracatının büyük bir kısmını kadın giyim sektörü oluşturmaktadır. Dış görünüşlerine çok önem veren kadınlar ucuz ve kaliteli giyim alanında titiz davranırlar. Bir elbiseyi almadan önce çok inceleyen kadınlar aynı zamanda bir çok mağazayı gezerek de elbiseleri karşılaştırırlar. Bluz ve elbise modelleri kadınlarn dikkatini en çok çeken modellerdir. Kadınlar bir mağazanın önünden geçerken bunları gördüğü zaman dayanamazlar ve hemen içeriye girerler.

Kadın giyim konusu başlı başına incelenmesi gereken bir konudur. Modanın önemli bir alanı olan bu alan aynı zamanda kendi başına da bir alandır. Çünkü kadınlar bu alana çok ilgi göstermektedirler. Bluz ve elbise modellerinin son zamanlarda aldığı şekil ve tarzlarda bunu gösteriyor. Çok ilginç modellerle karşımıza çıkan moda sektörü ucuz ve kaliteli giyim arayışında olan kadınların aklını çok kolay çelebiliyor. Çünkü kadınlar bir elbiseyi beğendikleri zaman onu almadan duramıyorlar. Erkek arkadaşlarından almalarını istiyorlar ya da kocalarından bu konuda büyük yardın alıyorlar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“Türkiye’de moda ne durumda” üzerine 1 yorum

  1. Giyimini dedi ki:

    Moda çok geniş bir kavram saatlerce makale yazsak yine de tam anlatamayız. Şu gerçek ki kapitalizmide kadınlar ayakta tutuyor (:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir