Super Mario iPhone’lara Döndü

Oyun Ahmet Can

Yılların efsane oyunu olan Süper Mario, Nintendo tarafından mobil sektöre girmeye hazırlanıyor. Atari sektörünün vaz geçilmezi olan bu oyunda tesisatçı olan kahramanımız Mario, boru döşeyerek prensesi canavarın elinden kurtarmaya çalışıyordu. Çeşitli görevlerden geçerek zorlu parkurları tamamladıktan sonra parkurun sonundaki bayrağa ulaşabilirse bölümü geçmiş sayılıyor. En sondak bölüme gelmeyi başaranlar ise canavar ile mücadeleye giriyor ve eğer geçerse prensesi kurtarıyor.

Nintendo oyunun mobil versiyonunu yaparken aslına sadık olmaya çalışmış. Oyunun sesleri ve grafikleri orijinali ine neredeyse aynı. Oyunu oynamak isteyenlere nostalji havası yaratmayı düşünmüş anlaşılan bu firma. Oyunu oynayacaklara şimdiden iyi eğlenceler dileyelim. Umarız arcade oyunlara gösterilen değerler artar ve nice atari oyunu mobil için uyarlanır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

“Super Mario iPhone’lara Döndü” üzerine 5 yorum

  1. Nostaljik bu oyunu telefonlarda oynamak güzel olacak

  2. güzel bir oyunmuş gibi duruyor indirelim bakalım

  3. sehpa dedi ki:

    yeni oyunlar denemek istiyordum ne zamandır

  4. bu güzül haberi verdiyiniz ve bu siteyi kurdugnuz için size teşekkür ediyorum.

  5. Vay be çocukluğum aklıma geldi, ne oynardık bu süper mario’yu o zamanlar ateriler yeni çıkmış veya Türkiye’ye yeni gelmiş. Okuldan geldikten sonra hemen mario oynardık. Bu prensesi az kurtarmadım 🙂 neyse iphone’a gelmesi iyi oldu, akşam bir deneyeyim şu oyunu bakalım. Emeğine sağlık kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir