Steam Lideri Windows 10

Haberler DogushanBALCI

Oyun platformu olarak karşımıza çıkan Steam’in verilerine göre Windows 10 en çok kullanılan işletim sistemi!

Microsoft oyunlarının Steam pazarında yer almaya başlayacak olması ile birlikte Steam ile Microsoft arasındaki ilişkiler daha da canlanıyor. Son olarak, dünyanın en büyük oyun platformu olarak karşımıza çıkan servis, kullanıcılarının hangi işletim sistemlerini istatistiksel olarak sundu.

Steam tarafından sunulan rapora göre Windows 10, işletim sistemleri arasında ilk sırayı kapmış durumda. Birkaç ay öncesine kadar Windows 7’nin önderliğinde giden istatistiklerde böyle bir atılım olması, Microsoft’un son işletim sisteminin her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından kullanıldığını göstermektedir.

Windows 7 İkinci Sıraya Düştü

Teknoloji blogu okuyucularının da bildiği üzere Windows 7, oyun konusunda daha iyi imkanlar sunuyor. Bu yüzden pek çok oyunsever bu işletim sistemini bırakmayarak aynı şekilde devam ediyordu. Fakat, Windows 10’a geçişler ile birlikte Windows 7 ikinci sıraya düştü ve %39’luk paya sahip oldu.

Windows 8 En Dipte

Çıkması ile arka planda kalması arasında sadece bir iki sene bulunan Windows 8, oyun platformunda son sıralarda yer alıyor. Bu durumla ilgili açıklama birkaç ay önce gelmiş ve Windows 8’in oyuncular için çok da fazla uygun olmadığı belirtilmişti. Teknoloji haberlerini takip eden kişilerin bu durumun farkında olmasından dolayı Windows 10’a geçtikleri düşünülüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir