Samsung Joyent’i Satın Aldı

Haberler DogushanBALCI

Dünya teknolojisine yön veren firmalardan birisi olan Samsung, satın almalarına devam ediyor. Son olarak Joyent, Samsung bünyesine katıldı.

Microsoft’un Linkedin’i 26.2 milyar dolara satın almasının ardından bir yeni satın alma da teknoloji devi Samsung’tan oldu. Yapılan duyuruya göre bulut sağlayıcısı olarak sektörde iyi bir konuma gelen Joyent, Samsung’un bünyesine katıldı.

Yapılan bu yeni alımın nedenleri arasında Koreli firmanın IoT ve bulut teknolojisindeki eksiklerini kapatma isteğinin ön planda olduğu görülüyor. Joyent’i bünyesine alan firma böylece bulut teknolojisini kullanıcılarına rahat bir şekilde sunacak ve onlara eşsiz bir deneyim fırsatı tanıyacak.

Ne Tür Yenilikler Gelecek ?

Bu haber ile birlikte Samsung’un kendine ait bir bulut teknolojisi oluşturacağı düşünülüyor. Bununla birlikte hizmetlerini de bulut teknolojisi ile entegre ederek daha sağlıklı imkanlar sağlayabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir