Pokemon GO’nun Yayınlanma Tarihi Açıklandı

Donanım Hamdi ÖZDİL

2000li senelerde dünyada en çok ilgi çeken çizgifilm olan Pokemon‘u bilmeyen elbette ki yoktur. Zaten bilmiyorsa da bu yazıyı okumaz sanırım. 1996 yılında başlayıp hala devam eden Pokemon, tüm dünyada büyük yankı yapmış ve hatta ülkemizde kendini Pikachu sanıp (bazı efsanelere göre Charizard) balkondan atlayan bir çocuğun çıkmasıyla tartışmalara yol açmıştı. Ve yayınlayan kanal tarafından yayından kaldırılmıştı… (Büyük yas tutmuştuk…) Duyan kalmamıştır desek de hatırlatmakta fayda var. Nintendo geçtiğimiz sene Eylül ayında Pokemon dünyasının en efsane projesini açıklamıştı: Pokemon GO. Duyurulduğundan itibaren hakkında pek çok caps yapılmış, Pokemon severlerin heyecanla beklediği bir oyun haline gelmişti. Ve şimdi de oyunun yayınlanma tarihi açıklandı. Temmuz 2016.

Peki nedir bu Pokemon GO? Pokemon oyunlarını oynamışsanız bilirsiniz. Pokemon oyunları genel olarak bir Pokemon seçerek başlanır ve daha çok Pokemon yakalayarak rakiplerini “Pokemon Savaşları“nda yenmeye dayalıdır. Bu oyunun da mantık olarak pek de bir farkı yok bu oyunlardan. Ancak asıl oyunu bomba yapan şey oyunun bir sanal gerçeklik oyunu olması. Yani Pokemonları siz kendiniz telefonunuzun kamerasından yakalayacaksınız. Yakınınızda bir Pokemon belirecek ve yakalamaya çalışacaksınız. Arkadaşlarınızla Pokemonlarınızı dövüştürüp savaşacaksınız. Her şeyi siz yapacaksınız.

Peki oyuna biz nasıl sahip olabiliriz? Onu da hemen açıklayalım. Açıkcası Nintendo‘yu alkışlamak istiyorum. Böyle bir oyuna servetini yatırabilecek kişilerken varken oyun ücretsiz olacak. Herkes bu oyunu Android ve IOS platformlarından ücretsiz olarak indirebilecek. Evet ücretsiz. Ben de hala inanamıyorum ama ücretsiz. Yanlış okumadınız. Ben öyle sanmıştım çünkü 🙂

Ya peki Pokemonlar karşımıza neye göre çıkacak? (bir Pokemon sever büyük ihtimalle Gastly nerede olur veya Charmenderla başlayabilir miyim diye sorardı 😀 ) Evet burada da oyun yapımcıları çok güzel bir ayrıntıyı oyuna dahil etmişler. Pokemonlar kendi türüne uygun yerde ortaya çıkıyor. Mesela bir Bulbasaur için çimenliklerde dolaşmanız gerekecek. Squirtle için su lazım haydi denize… İnşallah Magmar bulacağım moncler nederland diye volkana düşen dağcılar yüzünden iptal edilmez bu oyun 🙂

Bu oyunda kolaylaştırılan diğer olay ise Pokemonları başkalarıyla takas edebilmemiz. Ama bu inanıyorum ki bu olay güvenli hale getirilir çünkü hack uğraşları olacaktır illaki. Ama Nintendo mutlaka bunun için önlem almıştır bence.

Hatırlarsanız bir de Pokemon GO Plus paketi vardı. İlk başlarda onsuz oyunun oynanmayacağı ve onun da pahalı olacağı hakkında çokça söylentiler dolaşmıştı tüm platformlarda. Ancak Nintendo buna da bir açıklama getirdi. Pokemon GO Plus paketi 34.99 dolar olacak ve bu paket karşılığında size bir bileklik verilecek. Ne mi işe yarıyor bu bileklik? Tabi ki moncler dames de Pokemon yakalamaya. Bu şekilde her zaman yanınızda olan bir cihaz ile telefon şarjlarınızı bitirmeden bu oyunu oynayabilirsiniz.

Size daha fazlası mı lazım? O zaman videoyu izleyin..

Alakalı Kelimeler: , , , , , , , , , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hamdi ÖZDİL {Hamdi ÖZDİL}

“Pokemon GO’nun Yayınlanma Tarihi Açıklandı” üzerine 2 yorum

  1. Meriç dedi ki:

    Peki bu plus paketini nasıl alıcak insanlar o da mı applestore yada googleplayde olacak

    1. Hamdi ÖZDİL dedi ki:

      amazon gibi sitelerden ve kendi sitesinden sipariş verilebilecekmişiz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir