Pinterest’i Ne Kadar Biliyoruz?

İnternet Ahmet Can

2009 yılında yılında oluşturulan ve 2010 yılında sosyal medyada kendine yer bulan Pinterest ilk kez Ekim ayında açıkladığı kullanıcı sayısı ile 100 milyonu geçtiğini duyurdu.

2011 yılında yaptığı sıçrama ile adını duyuran sosyal platformda her türlü görsel paylaşılabiliyor ve platform pano sistemi ile çalışıyor.

Pinterest, görsel üzerine kurulu bir platform olduğu için insanların dikkatini çekiyor. Beğendiğiniz görselleri bir panoda biriktirebiliyorsunuz. Ayrıca Pinterest, kendi işini tanıtan ve internet üzerinden ticaret yaparak para kazanan insanların da ilgisini çekecek bir platform.

ABD merkezli şirketin yayınladığı istatistiklerde şirketin son 9 ayda kullanıcı sayısını neredeyse ikiye katladığı ve bünyesine kattığı kullanıcıların %45’inin Avrupa ve Asya’dan olduğu gözüküyor. Bu da şirketin globalleşmesi yolunda önündeki engellerin yavaş yavaş kalktığını gösteriyor.

İlk olarak İngilizce yayınlanan ve 2013 yılında Fransızca sürümü yayınlanan Pinterest’in şu an 30’un üstünde farklı dilde hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Bu dillerin arasında Türkçe’de yer almakta.

1 milyar aktif kullanıcıya sahip Facebook, 300 milyon kullanıcıya sahip Twitter, ve 100 milyon kullanıcıya sahip Snapchat gibi platformlarla rekabet eden Pinterest’in önünüzdeki yıllarda izleyeceği politika ve kullanıcıların ilgisi merakla bekleniyor.

Alakalı Kelimeler:

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir