Oto sanayiler ne kadar özenli çalışıyor?

Konu Dışı DogushanBALCI

Araçlarımız arıza yaptığı zaman ya da standart bakımı geldiği zaman onlar ya üretici firmanın servisine götürürüz ya da oto sanayilere götürürüz. Üretici firmaların servisleri iyi ve özenli çalışmalarına rağmen oto sanayilerindeki dükkanlara nazaran çok fazla para almaktadırlar. Bu yüzden araç sahipleri araçlarını genelde oto sanayilerindeki tanıdık ustalarına götürür. Bu konuda Honda araç sahipleri kendilerini çok şanslı saymalıdırlar. Çünkü Honya yedek parça veya Honda çıkma parça bulmak çok kolay oluyor. Ayrıca Honda tamiri yapacak ustaların iyi ustalar olması da araçlarının bakımı için önemli bir ölçüt oluyor.

Oto sanayilerdeki dükkanlarda genelde işi bilen bir usta başta olur ve onun çırakları vardır. Her ustanın kendine göre uzmanlık alanları vardır. Eğer Honda aracınız varsa onu bu alanda uzmanlaşmış bir ustaya götürmeniz iyi olacaktır. Oradaki usta size ucuz Honda yedek parça bulmanızda ya da aracınıza uyacak Honda çıkma parça ayarlamanızda size yardımcı olacaktır. Bu işi uzun zamandır yaptığı için size lazım olan parçaları nerede bulacağınızı iyi bilirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“Oto sanayiler ne kadar özenli çalışıyor?” üzerine 1 yorum

  1. Görkem dedi ki:

    Ucuz olsun diye yetkili servisler yerine mahalle tamircilerine götürmek araçlarımızda geri dönüşü olmayan sıkıntılara yol açabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir