“Nearby” Özelliği ile Play Store Daha Aktif!

Haberler DogushanBALCI

App Store üzerine yapılan güncellemelerin ardından Android uygulama marketi de kendini yenilemeye başladı. “Nearby” özelliği bunun ilk meyvesi.

Dünyanın dev mobil işletim sistemi Android’in uygulama marketi olan Google Play Store‘a yepyeni bir özellik geliyor. “Nearby” ismindeki bu özelliğin amacı, yakınınızdaki uygulamaları bulmak. Fakat, bu imkan okuduğunuzda anladığınızdan oldukça farklı.

Örnek ile durumu izah etmek gerekirse, bir restorana gittiniz ve “Nearby” sayesinde size bir bildirim geldi. Bu bildirimde, bulunduğunuz restorana ait bir uygulamanın var olduğu söyleniyor. Böylece arama derdi olmadan, var mıdır yok mudur diye sorgulamadan bulunduğunuz yerin uygulamasının varlığını tespit edebilirsiniz.

Play Store’a yeni bir heyecan katacak olan bu özellik için GPS ve Bluetooth’a ihtiyaç var. Konum bilgisini açmanız dahilinde uygulamaları keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir