Kyocera Telefonların Temizlik Derdine Son Veriyor

Haberler Ahmet Can

Yere düşürdüğümüz, sürekli bir yerlere bırakıp tekrar elimize aldığımız ve ağzımıza yakın tuttuğumuz telefonlarımızın temiz olup olmadığını düşündünüz mü?

Temiz olmadığı hepimizin mağlumudur. Peki telefonların temizliğini nasıl yapabiliriz? Kyocera bu soruna çözüm getiren bir çözüm üretti: Sabunla yıkanabilen telefon!

Su geçirmeyen telefonları gördüğümüzde hepimiz şaşırmıştık ancak Kyocera’nın bu yeni telefonun su geçirmemek dışında bir özelliği daha var. Bu telefonu sabunla da yıkayabiliyorsunuz. Görünen o ki Kyocera, pis telefon derdine çare bulmuş.

Telefonun tanıtım videosunda bir çocuğun telefonu yemeğe düşürdüğü ve annesinin de telefonu sabunla yıkadığı gözüküyor. Kyocera’nın hedef kitlesi ise telefonunun temizliğine titizlenen insanlar ve duş alırken bile telefonundan kopamayanlar.

Su geçirmeyen telefonları daha önce de görmüştük ancak sabun çok farklı bir konu. Sabun telefonların dokunmatik yüzeyine zarar verebiliyor ancak görünen o ki Kyocera bu sorunu aşmış. Digno Rafne ismi verilen telefon, seslerin yayılması için Smart Sonic Receiver teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji ile hoparlörler telefonun içine çekiliyor ve ses titreşim yöntemi ile yayılıyor.

Japonya için özel üretilen tekefonun satış fiyatının 500 dolar civarında olması bekleniyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir