İran filmleri online izlemesi sitesi iranfilmleri.net

Konu Dışı DogushanBALCI

Sinema arşivi geniş olanları hayatlarında mutlaka bir kez iran filmine denk gelmiştir. Zaten sessiz sedasız diyalogsuz bir film gördüyseniz o film yüzde 90 iran filmidir. İran filmleri çok yüksek bütçeler ile çekilmemelerine rağmen anlattıkları konular ve eşsiz senaryoları yüzünden büyük beğeni almışlarlar. Bunu IMDB sitesinin puanlamalarından da görebiliriz. Genelde hiçbir iran filmi 7 puanın altına düşmez. Genelde dram konularının işlediği bu tarz filmlerde ayrıca politik içerikli birçok film bulunmaktadır.

İranlı yönetmenler kadınların İran’da yaşadıkları sorunları beyazperdeye aktarmıştır. Fakat her zaman bir kontrol mekanizması bulunmaktadır. Çünkü malum İran’da düşüncenizi açıkça belirtmek sizi çok kötü cezalar ile baş başa bırakabilir. Türkiye’de ise iranfilmleri.net sitesinden tüm iran filmlerini takip edebilir kategorilerine göre yıllara göre filmleri listeyebilirsiniz. Sizde bu filmlerin düşük bütçelerine rağmen içlerinde barındırdıkları duygulara ve oyunculuklara hayran kalacaksınız. Ayrıca en çok rol yapma yeteneği olan küçük yaştaki çocuklar bu ülkede diye düşünüyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir