iPhone’un Yeni Kulaklıkları AirPod

İncelemeler DogushanBALCI

Apple son lansmanında iPhone 7 ile beraber kulaklık girişini kaldırdığını ve artık kablosuz kulaklık vereceğini söyledi. Kullanıcıları kablo derdinden kurtararak daha rahat hareket etmelerini istediğini söyleyen Apple’ın bu hareketi ilginç karşılandı. Kablosuz kulaklık elbette diğerine göre daha rahat olacaktır ama kullanıcıları endişelendiren ise bu kulaklıkların kaybolmasının daha kolay olacağı.

Kablolu kulaklık kullanmak isteyen kullanıcılarını da düşünen Apple, bir aparat yardımı ile telefonun şarj ve usb girişini kulaklık portuna dönüştürülmesini sağlıyor. Böylece kablosuz kulaklıklarından vaz geçemeyen kullanıcılarını da ihmal etmeyen şirket ayrıca Android kullanıcıları için de AirPod ismini verdiği kulaklıklarını satışa çıkaracak.

Android kullanıcıları isterlerse bu kulaklıkları kendi telefonlarında da kullanabilecekler ama bu Apple’ın kendi ürünlerindeki gibi kolay olmayacak. Kulaklıkları telefona bluetooth ile bağlamak Android kullanıcıları için işgenceye dönüşürken fiyatının da 700 liranın üzerinde olacak olması bir başka düşündürücü konu. Kullanıcıları endişelendiren bir diğer konu ise kulaklıkların şarj sorunu ve telefona bluetooth ile bağlanmaları ile telefonun şarjının ne kadar gidecek olması. Telefon ve kulaklıklar piyasaya çıktıktan sonra zaman ne gösterecek hep birlikte göreceğiz

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“iPhone’un Yeni Kulaklıkları AirPod” üzerine 4 yorum

 1. video izle dedi ki:

  Yaa şarjlı kulaklık mı olur arkadaş. Kısa süreli kullandıktan sonra o kulaklığın ne anlamı var.

 2. tavuk çiftliği dedi ki:

  Yeni tasarımları oldukça şık olmuş.

 3. csfrag dedi ki:

  Yeni iphone 7 yi tasarım olarak hiç beğenmedim. Neden aynı tasarımda ısrar etmişler anlamadım. her ne kadar işlemci performansı iyi de olsa tasarımda sıfır benim için. Keza kulaklık yeride aynı. Telefon su geçirmez olsun diye kulaklık girişini kaldırmışlar.
  Sanki çok şarz uzun gidiyorda kablosuz kulaklık gerekliydi..

 4. İphone Kulaklıklarından önce yazılımsal ve tasarımsal yeniliklere gitmesi gerekirken saat ve kulaklıkla ilerlemeye devam edileceğini düşünüyor. Zamanla iphone serisi ve beklentileri karşılamadığı anlaşılacak! Bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir