İnternette Zaman Geçirmenin Kısa Ve Eğlenceli Yolu Friv Oyunları

Konu Dışı DogushanBALCI

Friv oyun türü özellikle internetin kullanımının yaygınlaşması ile internet kullanıcıları tarafından benimsenen ve yeni yeni tanınan bir oyun türüdür. Genel anlamda oldukça kısa ve vakit geçirmeye yarayan eğlenceli oyunlara verilen genel isimdir. Friv oyunları çalışma prensibi olarak internet tarayıcısı üzerinden oynanmaktadır. Üretim aşamasında ise flash gibi basit uygulamalar kullanılmıştır. Bu sebep ile bu tarz oyunların genellikle çalışması için oldukça düşük sistem gereksinimleri yeterli olmaktadır.

Friv Oyunları Nasıl Yapılır

İnternet tarayıcısı üzerinden oynanabilen friv oyunları birçok farklı kategoride kullanıcılara oyun oynama zevkini sunmaktadır. Bu kategoriler her yaştan kullanıcıya hitap etmektedir. Bu sebep ile internet üzerinde en çok arama yapılan anahtar kelimelerin başında friv oyun gelmektedir. Özellikle küçük yaştaki kız oyuncular tarafından giysi giydirme oyunları sıkça tercih edilmektedir. Bu sayede küçük oyuncuların hem hayal gücü genişlemektedir hem de oyun oynarken vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirme imkanını bulmaktadırlar.

Popüler Friv Oyun Siteleri

Günümüzde popüler olan birçok friv oyun sitesi mevcuttur. Her bir sitede bulunan binlerce farklı kategorideki oyun sayesinde hem her yaştan hem de her zevkten kullanıcıya eğlenceli vakit geçirme imkanı tanınmaktadır. Ancak her oyun sitesi oyun oynamak için güvenilir bir ortama sahip değildir. Özellikle siteler aldıkları reklamlar sebebi ile birçok zaman rahatsız edici bir konuma düşebilmektedirler. friv.gen.tr internet sitesi friv oyunları oynamak için en ideal sitelerin başında gelmektedir.

Kaynak : Friv.gen.tr

Alakalı Kelimeler: , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir