Instagram 400 Milyon Kullanıcıyı Aştı

Haberler Ahmet Can

Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan fotoğraf odaklı sosyal paylaşım ağı instagram, 400 milyon kullanıcıyı aştı.

Instagram, kullanıcıların çektikleri fotoğrafları uygulama üzerindeki filtrelerle düzenleme ve kullanıcılara bu fotoğrafları Instagram platformunda ve diğer sosyal medya platformlarında paylaşma imkanı sunan ücretsiz bir fotoğraf paylaşma programıdır. Şirket, 2012 yılının Nisan ayında 13 çalışanı ile birlikte Facebook tarafından 1 milyar dolar nakit karşılığı satın alındı.

2014 yılının sonunda 300 milyon kullanıcı sayısına ulaşan İnstagram’ın bu alanda rakibi yok gibi gözüküyor. 2015 yılının ilk 3 çeyreğinde kullanıcı sayısını 100 milyon arttırarak 400 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram, kullanıcıların çoğunun bu platformu aktif olarak kullandığını belirtiyor. Instagram’a son zamanlarda katılan kullanıcıların çoğunluğunu Avrupa ve Asya bölgelerinden katılanlar oluşturuyor.

Bir çok ünlü ismin fotoğraflarını hayranları ile paylaşmak için kullandığı platform, eğlencenin de merkezi haline gelmiş durumda. Video paylaşma özelliğinin de uygulamaya eklenmesinin ardından vaz geçilmez uygulamalar arasına giren İnstagram’ı, internet üzerinde satış yapan kişiler ve kendi işinin tanıtımını yapmak isteyen kullanıcılar da ağırlıklı olarak kullanıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir