İlk Tanıtım Yazıları Nasıl Alınmalıdır?

İnternet DogushanBALCI

SEO için oldukça değerli olan tanıtım yazılarında büyük bir merak konusudur, bir site için alınacak ilk tanıtım yazılarının nasıl olacağı. Bu konu hakkında birkaç detaya dikkat etmek gerekir.

Tanıtım yazıları almak, bir web sitesinin gerekli olduğu SEO hareketlerinden birisidir. Tabi, bunu doğal olarak karşılayan ve özel olarak tanıtım yazısı almaya gerek duymayan siteler de mevcuttur. Fakat biz bu yazımızda, sitesi için sık sık makale satın alan ve özellikle news ve blog sitelerinde bu yazıları yayınlatan web sitesi sahiplerine birkaç ipucu vereceğiz. Şimdi gelelim konumuza. Bir site için alınan ilk tanıtım yazıları nasıl olmalı?

  • Google Sizi Anlıyor, Sitenizi Tanıtmaya Özen Gösterin!

Açtığınız bir web sitesi henüz yeterli miktarda hit almıyorsa, sosyal medyada çok fazla paylaşım (doğal) yapılmıyorsa, bu site için alacağınız ilk tanıtım yazısında tabi sitenizi tanıtmayı ön plana çıkarmanız lazım. Örneğin, “kadıköy emlak” kelimesinde üst sıralara çıkmak isteyen bir web sitesi için alınacak tanıtım yazısının başlığının “Kadıköy’de En Ucuz Emlak Fiyatları KadikoyEmlak.com ‘da” olması mantıklı olacaktır.

Peki niye böyle yapmalıyız? Öncelikle Google, sitesine adam akıllı ziyaretçi girmeyen bir sitenin başka sitelere kaynak olmayacağını biliyor. Bu yüzden, yapacağı ilk tanıtımları kasti olarak yapacağını da az çok tahmin ediyor. Sonuçta, siz bir firmaysanız firmanızı başka sitelerde tanıtabilirsiniz. Kimse buna karışamaz. Ama dikkat edilmesi gereken bir husus da alacağınız makale içi linklerdir. Bu konuda yine tanıtım üzerine gideceğiz ve resimlerden, urllerden link almaya özen göstereceğiz. Hatta marka bilinirliğini ön plana çıkarmak adına site isminizden link almaya özen göstermenizi öneriyorum.

  • Yüksek Kalitede Sitelerden Almamaya Özen Gösterin

Milliyet, hürriyet gibi haber sitelerinden almak yerine daha düşük seviyedeki sitelerden almaya özen gösterin. Çünkü, anlık bir yükseliş yerine kademeli ve kalıcı bir yükselişi hedefliyorsanız, her geçen gün yapacağınız çalışmaların kademesini arttırmanız gerekir. Fakat, direkt en üstten başlamanız bu işlemi etkisiz hale getirecek. Haftalık program ile, ilk hafta 1-2; ikinci hafta 3-4, üçüncü hafta 3-4, dördüncü hafta 4-5 gibi sabit bir artış yerine karışık bir artış programı ile tanıtım yazısı almaya dikkat edin.

Alakalı Kelimeler: , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir