İçeriklerde Alt Başlıkların Yandex’e Katkısı

İnternet DogushanBALCI

SEO’da <h> etiketlerinin kullanımının ne derece önemli olduğunu biliyoruz. Peki konu Yandex olunca, işimize ne derece yarıyor?

Site sahiplerinin sürekli olarak Google‘a çalışması, Yandex’in göz ardı edilmesi gerektiği anlamına gelmez. Örneğin, son zamanlarda çıkan kampanyalardan biri olan Fenerbahçe Yandex kullanım teşviki ile, Fenerbahçe taraftarının büyük bir çoğunluğu bu arama motorunu kullanmaya başladı. Fenerbahçe ile ilgili bir siteniz veya üst basamağa çıktığımızda spor haberleri, spor bilgilendirme sitesi gibi kategorilerde içerik üreten siteniz var ise Yandex arama motoru üzerine de çalışma yapmanız gerekiyor.

Büyük bir yatırım ile ortaya çıkan fakat beklenileni gösteremeyen Yandex‘te alt başlıklar oldukça önemlidir. Büyük bir makale hazırladınız fakat alt başlıkların da ayrı ayrı aramalarda gözükmesini istiyorsunuz. Sırf bu yüzden içeriğinizi farklı urllere bölmenize gerek yok. Oluşturacağınız alt başlıkları Rus arama motoru algılıyor ve bunları ayrı bir arama sonucu olarak listeleyebiliyor. Bu özelliği ile genel bir içeriğin spesifik bir alanını arama yapan kullanıcılara da sunuyor.

Üreteceğiniz içeriklerde bu hususa dikkat ederek, olabildiğince alt başlığa bölme işlemi yapabilirsiniz. Bu durum size şu an tam olarak katkı sağlamasa bile önümüzdeki aylar veya yıllarda %100’e yakın katkı sağlayacaktır.

Alakalı Kelimeler: ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir