HP PAVİLİON GAMING 15-K002NT Notebook İnceleme

Donanım Ahmet Can

HP PAVİLİON GAMING 15-K002NT, HP’nin Gaming bilgisayarlar kategorisinde ben de varım dediği bilgisayar. Peki uzun yıllar ısınma sorunu ile gündeme gelen HP gerçekten bir oyun bilgisayarı yapabilir mi?

İşlemci

Intel’in 6. nesil Core i7 6700HQ işlemcisi, bu bilgisayardan performans bekleyenlerin beklentilerini karşılayacak bir işlemci. 6 MB ön bellikli işlemci 2.6 GHz’de çalışıyor ve turbo ile 3.6 GHz’ye kadar çıkabiliyor.

Ekran Kartı

Bilgisayarın adında “gaming” kelimesini gördüğümüzde gözlerimiz hemen Nvidia’nın GeForce GTX serisini arıyor ve yanılmıyoruz. Paylaşımsız 4 GB GTX 950m kullanılan bilgisayarın grafik performansı çok iyi duruyor.

 

Ram

16 GB DDR3L ram bulunan HP PAVİLİON GAMING 15-K002NT, ram açısından kullanıcıya bekleneni veriyor.

 

Hafıza

1 TB HDD ve 8 GB SSD barındaran HP PAVİLİON GAMING 15-K002NT, bilgisayarın sahip olduğu ram miktarı da düşünüldüğünde kullanıcıya performans açısından üst düzey bir deneyim sunuyor. İşletim sisteminizi SSD üzerine kurduğunuzda, bilgisayardan alacağınız verim maksimuma çıkıyor.

Ekran

15.6 inch full hd ekran bilgisayarı oyun için tercih edenler için ideal bir ekran.

 

Diğer

Bilgisayarın sahip olduğu siyah – hibrit yeşil desen bilgisayara sahip olanı tarz sahibi olarak gösteriyor. Windows 10 ön yükle gelen bilgisayarın 2.32 kg ağırlığı da ortalama notebook ağırlıkları düşünüldüğünde hiç de fazla değil. Bilgisayarda, artık her notebookta standartlaşan USB 3.0, sd kart yuvası gibi girişler tabii ki bulunuyor. Optik sürücü olarak DVD Süper Multi tercih edilmiş.

 

Mart 2016 itibari ile yaklaşık 3900 lira fiyata sahip bilgisayar, sahip olduğu donanım düşünüldüğünde uygun bir bilgisayar gibi duruyor. Ancak fanın bilgisayarın sağ tarafında bulunması ve bilgisayarı üreten firmanın yıllardır ısınma sorunu ile gündeme gelen HP olması, bu bilgisayarı alacakları bir kez daha düşündürüyor. Bu fiyata gaming bilgisayar üreten MSI, Monster gibi firmalardan aynı hatta daha iyi özelliklerde bir gaming bilgisayar almak dururken HP’nin ürettiği bir gaming bilgisayarı almak gerçekten cesaret isteyen bir iş.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

“HP PAVİLİON GAMING 15-K002NT Notebook İnceleme” üzerine 2 yorum

  1. Maillot PSG dedi ki:

    I really enjoy the blog.Much thanks again. Great.

  2. Ali dedi ki:

    ben aldım ve oyunları uçuruyor çok güzel bi bilgisayar ve çok hızlı evet baya oyun oynadığınızda ısınma sorunu olabilir ama dandik bile olsa azda olsa bir soğutucu işinizi görüyor ben aldığımda 3700 tldi ama indirimle 3250 tl gibi bişeye aldım ve şu aaynu özellikli aynı bilgisayar 4700 lira olmuş ben 3,4 ay önce almıştım oyun için veya youtube için kullanıyom zaten bide film çok güzel oluyo ışıklı klavyeside akşamları çok güzel oluyo oyun oynarken falan yeşil ışığı var çok güzel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir