Hint şarkıları

Konu Dışı DogushanBALCI

Hintlilerin birkaç iyi olduğu yön varsa bunlarda biride şarkıları ve müzikleridir. Hint şarkıları aslında hareketli olarak bilinir yani bir müziksevere hangi şarkıyı seviyorsunuz diye sorarsanız size muhtemelen hareketli kopmalık bir şarkı ismi söyleyecektir. Fakat son zamanlarda bu tamamen değişti ve slow tarzda hint şarkıları hit olmaya başladı. Pop tarzına örnek çori çori şarkısını söylersek, slow tarzda da son zamanlarda gayet popüler olan Tum Hi Ho şarkısını söyleyebiliriz. Hint müziklerini popüler yapan aynı zamanda şarkının mevcut içerisindeki kliptir. Yani sese görüntüde eşlik edince ortaya muhteşem bir şölen çıkmaktadır.

Hint müziklerine eşlik eden hint dansları

Bu danslar genellikle birden fazla minimum 10 kişinin yaptığı ve aynı hareketleri senkronize şekilde gerçekleştirdiği danslardır. Hint dansları konusunda ülkemizde pek profesyonel kişiler yoktur bu yüzden danslar videolardan bakılarak hareketler ezberlenilerek öğrenilmektedir. Zaten hintsarkilari.com sitemizden bakarsanız genelde gruplar hint şarkıları eşliğinde çeşitli kareografiler yapmaktadır.

Sitemizde bulunan diğer bölümler

Sitede aynı zamanda hint filmi fragmanları bulunmaktadır. Henüz 1 aylık site olmasına rağmen kısa zaman içerisinde birçok sayıda ziyaretçi potansiyeline erişmiş olan site hint müzikleri alanında Türkiye’nin ilk ve tek sitesidir. Sizde çeşitli popüler hint filmlerinin müziklerine ulaşmak istiyorsanız kesintisiz ve sürekli online siteden takip edebilir, ücretsiz üye olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“Hint şarkıları” üzerine 5 yorum

 1. Forvetbet dedi ki:

  Hint müziği dinlemek beni biraz duygulandırıyor.

 2. Milanobet dedi ki:

  Hint müziğinin bir felsefesi olduğunu düşünüyorum.

 3. ukbet dedi ki:

  uzak doğu müzikleri insanın ruhunu dinlendiriyor gerçekten

 4. araba fiyatları dedi ki:

  Hint müziklerini seven insanlar gerçek sanattan anlıyor demektir.

 5. bodrum satılık dedi ki:

  Hint insanı bana çok garip geliyor, ülkelerine giderek onlarla tanışmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir