Google’dan Eğitime Tam Destek

Haberler Ahmet Can

Google, ABD genelinde bir milyondan fazla noktada kabul gören uygulaması Android Pay ile yapılan her satın alımda ihtiyacı olan çocuklara bağışta bulunacak.
DonorsChoose.org ile ortak çalışma yürüten internet devi, uyumlu cihazlara sahip herkesin kullanabildiği Android Pay uygulaması ile 31 Aralık’a kadar yapılan her satım alım için 1 dolar, toplamda ise 1 milyon dolar bağışta bulunacak. Black Friday’de de yani Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma’da (27 Kasım) yapılan her alışverişe karşılık bağışlanan para miktarı 2 katına ( 2 dolar) çıkarılacak.

Android Pay Nedir?

Apple’ın Apple Pay’i duyurmasından sonra Google’ın Android telefonlarda bulunan Google Wallet uygulaması çöp oldu. Çünkü Google Wallet uzun zamandır hizmetteydi ve Google bu hizmeti kullanıcılar duyurmak ya da yaygınlaştırmak adına hiçbir şey yapmadı. Ancak görünen o ki Apple’ın Apple Pay’i duyurmasının ardından Google’da harekete geçmiş görünüyor. ABD ekonomisinini önemli mağazalarıyla anlaşma sağlayan ve bu pazara çok sağlam bir hazırlıkla giren Apple karşısında Android Pay’i duyuran Google’ın yeni uygulaması isim olarak Apple Pay’i anımsatsa da bu uygulamanın Google Wallet’in devamı olduğunun herkes farkında. Google, Android Pay’in kullanıcı sayısının artmasıyla, Android Pay zincirine katılacak firma sayısında artış bekliyor.

Alakalı Kelimeler: ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir