Google Operaya da El Atıyor

Haberler Ahmet Can

Artık opera salonuna gitmeden evinizde koltuğunuza oturarak opera izleyebilmeniz mümkün hale geliyor çünkü Google bu işe de el attı. Google’ın Kültür Enstitüsü tarafından başlatılan çalışmada, mobil ve masaüstü kullanıcılarına opera performanslarını 360 derece ve canlı olarak ulaştırmak hedefleniyor.

Aslında bu uygulama biraz Google’un bir başka hizmeti olan Street View’i anımsatıyor. Ancak Streew View ile bu hizmet arasındaki benzerliklerin yanında belirgin bir fark bulunuyor. Street View’de sokakları, binaları izliyorken bu uygulama ile Amerikan Bale Tiyatrosu ya da Carneige Hall’in içinde olacaksınız.

Google Kültür Enstitüsü, Google tarafından 2011 yılında başlatılan ve sanat eserlerini çevrimiçi sergilemeyi amaçlayan bir hizmet. Bu yeni hizmet ise Google Kültür Enstitüsü’nün devamı olarak kabul görüyor. Kullanıcılar, görmek istedikleri müzeler ya da sergiler için imkan veya vakit bulamadıklarında  Google Kültür Enstitüsü ile buraları inceleyebiliyorlar.

Yeni hizmet ile bilgisayarlarından ve telefonlarından tiyatro ya da orkestra gösterilerini oynatabilecek kullanıcılara bir sürpriz daha var. Google Cardboard sahipleri sanal gerçeklik sayesinde bu durumu daha da gerçekçi yaşayabilecek.

Alakalı Kelimeler: ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir