Facebook’tan Periscope’a Rakip Özellik

Haberler Ahmet Can

Bir süre önce Twitter tarafından yayınlanan ve çok fazla ilgi gören Periscope’a bir rakip daha geldi. Facebook, haber kaynağı üzerinden canlı yayın yapma özelliğini bazı ios kullanıcılar için kullanıma sunmaya başladı. Bu özellik, sadece ünlü birkaç daha önce ünlü birkaç ismin kullanımına açılmıştı.

Facebook’un bu yeni özelliği ile haber kaynağı üzerinden canlı videolarınızı çevreniz ile paylaşabiliyorsunuz. Twitter’ın Periscope uygulaması ile aynı formatta çalışan bu özelliğin herkes için ne zaman kullanıma açılacağını kimse bilmiyor ancak yavaş yavaş normak kullanıcıların denemesine sunulması bu sürenin çok da uzun olmayacağını düşündürüyor.

Facebook’ta, günde 500 milyondan fazla kullanıcı dolaşıyor ve kullanıcılar günde 8 milyar kez video izliyor. Facebook’ta yayınlanan video miktarının bu boyutlara ulaşması ise son iki sene de gerçekleşti. Ortaya atılan bir başka iddia ise Facebook’un Google’n popüler video paylaşım platformu YouTube rakip bir video paylaşım sayfası üzerinde çalıştığı.

Facebook’un bu yeni özelliği, neredeyse Periscope ile aynı özelliklere sahip. Canlı yayını izleyenler yorum yapabiliyorlar ve canlı yayın yapan kişi yayını kaç kişinin izlediğini ve yorumları görme şansına sahip. Bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulmasının ardından Periscope istatistiklerinde nasıl bir değişiklik olacağı merak konusu…

 

Alakalı Kelimeler:

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir