Facebook’ta Geçmiş Paylaşımların Arşivine Ulaşın!

İpuçları DogushanBALCI

Facebook hesabınızda yıllar önce paylaştığınız bir gönderiyi tekrar görmek istiyorsanız, bir paylaşımı sildiyseniz ve ona tekrar ulaşmayı düşünüyorsanız geçmiş paylaşımların arşivine göz atmanızda fayda var.

Facebook profilinizde yaptığınız tüm paylaşımları tek bir tıklama ile karşınıza getirebilirsiniz. Şu an için sadece yazılı paylaşımların arşivinin tutulduğu sisteme ulaşmak ve işlem yapabilmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Facebook hesabınıza giriş yapın ardından “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranın en altında küçük bir yazı boyutunda “Facebook verilerinin kopyasını indir” yazmaktadır. Ona tıklayın.
  • Açılan sayfada yeşil bir butonun üstünde “Arşivimi Başlat” yazısını göreceksiniz. O butona tıklayın.
  • Başlatma işleminin öncesinde size güvenlik amacı ile şifrenizi soracaktır sistem. Şifrenizi doğru bir şekilde girin.
  • Ardından mailinize “arşiviniz hazırlanıyor…”  şeklinde bir mail gelecektir. Bu e-postayı gördükten sonra maillerinizi sık sık kontrol edin ve arşivi indirme bildirisini indirin.
Alakalı Kelimeler: ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir