Facebook Messenger’da Dev Yenilik

Haberler DogushanBALCI

Dünya çapında yüz milyonlarca insanın anlık olarak kullandığı Facebook Messenger için yepyeni bir özellik yayınlandı.

Whatsapp’ı bünyesine katmasından sonra kendi mesajlaşma sistemine de geliştirmeler sunan Facebook, son olarak Snapchat’e benzer bir sistemi devreye soktu. Facebook Messenger’ın yeni güncellemesi ile birlikte, her kullanıcının kendine ait Scan Code’u olacak.

Snapchat’te kullanıcı eklerken kullanılabilen scan code sisteminin hemen hemen aynısı olarak tabir edilebilecek Facebook Messenger Scan Code’ta amaç, kullanıcıların mesajlaşacakları kişileri onların verdikleri kişiye özel kodu okutarak ulaşması. Böylece isim soyisim veya başka bir şekilde arama yapmak yerine sadece bu sistem ile ulaşmak istediklerinize rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Bu özelliğin bir diğer önemli yanı ise iş yerlerini ilgilendirmektedir. Örneğin, iş yerleri verecekleri kodlar sayesinde müşterileri ile direkt olarak iletişime geçebilme imkanına sahip olacak. Sitelerinde paylaşacakları scan code u taratan kullanıcılar doğrudan müşteri hizmetlerinin canlı destek sistemi ile karşı karşıya kalabilecek.

Alakalı Kelimeler: ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir