Facebook Hesap Arşivini İndirmek

İpuçları DogushanBALCI

Facebook’ta senelerdir var olan ama bilinmediğinden dolayı kullanımı çok yaygın olmayan facebook hesap arşivini indirme işlemini basitçe anlatalım…

Yaklaşık 5-6 sene önce Facebook’a gelen yeni bir özellik ile hesabınızda yaptığınız tüm eylemleri yedekleyebilmeniz, bu verileri bir arşiv haline getirebilmeniz mümkündür. Hatta bu arşivi dilediğiniz zaman indirerek, offline olarak geçmiş mesajlarınıza vs. de bakabilirsiniz.

Facebook hesap arşivi indirmek için ekranınızın sağ üstünde bulunan aşağıya doğru oka tıklayarak menüyü aktifleştirin. Karşınıza çıkan menüden “Hesap Ayarları”na tıklayın. Şimdi ise seçeneklerden “Facebook verilerinin kopyasını indir.” ‘e tıklamanız gerekmektedir. Açılan kutuda yer alan “Arşivimi Başlat” butonuna tıklamanız ile birlikte hesap arşiviniz oluşacak ve dilediğiniz zaman indirebileceksiniz.

Alakalı Kelimeler:

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir