Estetik Ameliyatlar Sigorta Kapsamında mı?

Konu Dışı DogushanBALCI

Sağlık sigortalarının kapsamları hastaların aklını kurcalayan sorunların başında geliyor. Çünkü sigorta tarafından karşılanmayan ameliyatlar oldukça maliyetli olabiliyor. Sinir ve kas nakli gibi oldukça masraflı olan bir operasyonu karşılamayan sigortanın estetik ameliyetlerı da karşılayıp karşılamadığı merak konusu. İster özel sağlık sigortası olsun ister devlet tarafından zorunlu kılınan sağlık sigortalarından olsun, eğer bir ameliyat zorunluluk dışında hastanın istediği dahilinde gerçekleşiyorsa sigorta bu hastadan masrafları kendinin karşılamasını ister. Peki sigorta bu operasyonların masraflarını neden karşılamamaktadır?

Esteworld estetik ameliyatlar, fizyolojik bozuklukların dışında gerçekleştirildiğinde bu olay sigorta kapsamının dışında kalır. Çünkü bunu gerçekleştirmek için çirkin görünmenin dışında bir sebep yoktur. Sigorta güzellik ve çirkinlik ile değil fizyolojik sorun var mı yok mu diye ilgilenir. Esteworld estetik sayesinde öğrendiğimiz bilgilere göre geçirilen bazı kazalar sonunda vücutta kötü izlenim oluşturan ve estetik ameliyata maruz kalan kısımlar sigorta kapsamına alınmıştır. Ayrıca genital bölge sistem bozuklukları da sigorta kapsamına giren alanlardandır. Esteworld tarafından bizlere sunulan bilgilerde sigorta dışında kalan bu ameliyatların masraflarının bazı özel sigortalar tarafından karşılandığı da görülmektedir. Bunları dışında esteworld ile estetik ameliyatları uygun fiyattan ve kredi kartına taksit ile yapan klinikler olduklarını öğreniyoruz. Sağlık bakanlığına bağlı bu klinikler ameliyatın gerçekleştirilmesi hususunda her türlü lisansa ve ekipmana sahiptirler.

Alakalı Kelimeler: , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“Estetik Ameliyatlar Sigorta Kapsamında mı?” üzerine 1 yorum

  1. satılık araba dedi ki:

    bazen sigorta yapabiliyor. mesela benm arkadasım kepçe kulak tedavisi oldu ssk dan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir