En Detaylı Askerlik Sitesi askerlik.gen.tr

Konu Dışı DogushanBALCI

Asker adayları her sene belli periyotlarda kendi celplerinde askere giderler. Askerlik her Türk gencinin vatan borcudur. 2016 da güncel askerlik süresi tam tamına 12 aydır. Yani göz açıp biteyinceye kadar geçebilecek bir süredir. Bu hizmet boyunca asker adaylarına savaş sanatı, disiplin, spor gibi temel eğitimler verilir. G3 piyade tüfeği silahlı kuvvetlerinin gelenekselidir, hemen hemen askerliğini yapmış her erkek bu tüfeği bir kez olsun kullanmıştır. Geri hizmetlerde bulunulan askerikte ise genelde tüfek kullanılmaz. Güzel Türkiyeminizin neresinde olursa olsun yapılan her türlü askerlik hizmeti şereflidir. Bu işin doğusu batısı kesinlikle yoktur.

Askere gitmek isteyen adaylar askerlik şubelerine başvurarak buradan bilgileri net bir şekilde temin edebilirler. Askerlik şubesi adayları hastaneye sevk eder ve burada askere alınmalarında herhangi bir engel olup olmadığına bakılır. Askere herhangi bir şekilde elverişsiz iseniz heyet tarafından ya çürük raporu verilir ya da sağlığınızın düzeleceği ileri bir tarihte askere alınmanız üzere rapor verilir. TSK sağlık yönetmeliği herkez tarafından bilinmediği için en iyi bilgiyi sizi muayene eden doktorlar tarafından alabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir