Cv Konusu Neden Önemli

Konu Dışı Ahmet Can

Günümüzde artık her yer kurumsal şirket olmuş durumda. Bir şirkete gireceğiniz zaman kesinlikle önceden cv ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu yüzden sağlam bir cv hazırlamanız gerekiyor. Eğer iyi bir cv’niz varsa şirketlerin sizi kabul etme olasılığı daha da artacaktır. Bir pozisyon için iş başvurusunda bulunan adaylardan sadece cv’si güzel olanlar mülakatlara çağırılmaktadırlar. Bu yüzden hazırşayazağınız öz geçmişinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eğer daha önce cv hazırlamadıysanız internetten yardım alabilirsiniz. Bununla ilgili bir çok site var ancak hiç biri boscvornekleri.com kadar kaliteli değillerdir. Bu sitede yüzlerce boş cv örnepi bulabilir ve baş vuracağınız şirketin alanına göre o örnek öz geçmişlerden bir tanesini kendinize uyarlayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

“Cv Konusu Neden Önemli” üzerine 4 yorum

  1. jet kredi dedi ki:

    Cv iş başvurularının temelidir. Ne kadar dolu ve sağlam cv, o kadar iş basvurusunda önde olmak demektir. Hazir cv siteleri bu konuda bize büyük yardimcidir. Sertifikalar tek tek usenmeden yazilmalidir.

  2. Cv lerin bence doğruluk oranı da önemli,cv lerin doğruluğunu ölçen bir araç olsaydı faydalı olurdu,teşekkürler

  3. Cv olmadan iş başvurusu kesinlikle olmaz. İşveren işe alacağı kişi ile ilgili herşeyi cv ye bakarak görür ve gerektiğinde referansları arayarak bilgi alır.

  4. CV ‘lerinizi doldururken mümkün olduğu mertebe gerçek bilgilere yer vermelisiniz. En önemlisi de kalabalık bir CV değil doğru kısa ve öz bir CV ile iş başvurusu yapmanız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir