Chrome’dan Veri Tasarrufu Hamlesi

Haberler Ahmet Can

Google bir süre önce devreye soktuğu ve mobil veri kullanımında tasarruf yapmayı sağlayan “Veri Tasarrufu” ( Data Saver ) özelliğini geliştirmeye hazırlanıyor. Hali hazırda kullanımda olan veri tasarrufu modu mobil veri kullanımında yüzde elliye varan tasarruf sağlayabiliyor.

Chrome, şimdi de internet hızı yavaş olan ve internet paketi sınırlı olan kullanıcılar için görüntülerin yüklenmesini tamamen devre dışı bırakacak bir özellik ile karşımıza çıkıyor.

Google Chrome’un resmi bloğu üzerinden yayınlanan yazıda şu ifadelere yer verildi: Şimdi biz bu modu, yavaş bağlantılarda sayfa yüklenirken çoğu görüntüleri kaldırarak, yüzde 70’e kadar veri tasarrufu yapmak için güncelliyoruz.”

Yeni güncelleme ilk olarak Hindistan ve Endonezya’daki android kullanıcılarına sunulacak ve daha sonra diğer kullanıcılara sunulacak. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar sayfa yüklemesi tamamlandığı zaman tüm görselleri ya da seçtikleri görselleri görmek gibi bazı seçeneklere sahip olacak.

Android cihazınızda Chrome için veri tasarrufu modunu hala aktif etmediniz mi? Chrome menüsünden “ayarlar” bölümüne gidin ve “gelişmiş” seçeneği altından “Veri Tasarrufu” modunu aktif hale getirin. Bu özelliği istediğiniz zaman kapatıp açabilirsiniz.

Alakalı Kelimeler:

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir