Chrome Eklentisi Steam Envanterinizi Çalabilir

Haberler DogushanBALCI

Son zamanlarda Google’ın Chrome eklentileri ile yaşadığı problemler giderek artmaya başladı. Son olarak Steam kullanıcılarına zarar veren bir eklenti olduğu ortaya çıktı.

CS:GO oyuncularını ilgilendiren bu konu ise oldukça basit temeller üzerine kurulu. csgolounge.com gibi adresler takip edenler, kendilerine has bir tema ile bu siteye giriş yapmak ve dolar olarak baz alınan fiyatın otomatik olarak kendi para birimlerine dönüştürülmesini istiyorlar.

Yayınlanan Chrome eklentisi de kullanıcılara bu imkanı veriyor. Ama daha fazlasını da vermeyi başarmış ve kullanıcıların Steam envanterlerine ulaşarak, sahip oldukları itemleri rahat bir şekilde alabilmiş. Böylece özellikle koleksiyon yapan kullanıcılar binlerce dolarlık zarara uğramış.

Gelen şikayetlerin akabinde Google, eklentiyi sisteminden silse bile yerine gelecek yeni bir eklentinin tekrardan aynı işi yapıp yapmayacağı konusunda bilgimiz yok. Aldığımız son duyumlara göre, kalite politikasını biraz daha sıkan yetkililer, yakın bir tarihte de sistemindeki eklentileri yoklamayı planlıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir