Bursa’ya gidildiğinde nereler gezilmelidir

Konu Dışı DogushanBALCI

Bursa, Marmara Bölgesi’nde ve Marmara Denizi’nin kıyısında yer alan güzide şehirlerimizdendir. Bir zamanlar Osmanlı Devleti’ne de başkentlik yapmış olan Bursa, tarihi anlamda gezilecek ve görülecek bir çok yere sahiptir. Ayrıca evliyalar şehri olarak bilinen Bursa’da bir çok İslam büyüğünün de kabri bulunmaktadır. Türk Sanat Müziği’nin sanat güneşi olarak bilinen Zeki Müren’in de mezarı Bursa’dadır.

Bursa’da gezilecek ve görülecek yerler başında ilk olarak Kozahan geliyor. Tarihi bir çarşı olan Kozahan’da sevdikleriniz için çeşitli hediyelik eşyalar alabilrisiniz. Oradaki esnafın sıcak tavırlarından da etkileneceğinizi belirtmek isteriz. Bursa’ya gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden birisi de Bursa Ulu Camii’dir. 1300’lü yıllarda inşa edilmiş olan bu camii buram buram tarih kokmaktadır. Ayrıca caminin etrafında yer alan çarşıyı ve dükkanları gezerek de vakit geçirebilirsiniz.

Bursa hakkında daha uzun bir yazı yazılabilir, fakat Selçuk Sönmez kendine ait olan kişisel blog sitesi için yazdığı yazılarda Bursa hakkında daha ayrıntılı bilgilere yer vererek onların bilgilenmesini sağlamıştır. Onun blogunu ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“Bursa’ya gidildiğinde nereler gezilmelidir” üzerine 7 yorum

 1. satılık araba dedi ki:

  Paylaşım için teşekkürler

 2. Bursa gerçekten ülkemizin görülmesi gereken şehirlerinden.

 3. Polis dedi ki:

  Zamanında gittiğim ancak gezmeye fırsat bulamadığım şehir en kısa zamanda gitmeye niyetim var.

 4. Kadın dedi ki:

  bursamızın taşı toprağı altın gezilmeyecek tek bir yeri yok hele cumalıkızık ve çınar benim en gözde mekanlarım

 5. tandem siklus dedi ki:

  Bursada cumalıkızık denilen yeri görmek isterim. Bir de camilerini gezmek lazım. Çok büyük camiler varmış bursada.

 6. bursalı dedi ki:

  Yeşil bursa türkiyenin başkenti olacak bir yerdir. Hepinizi bursaya bekler çayımı içmeye davet ederim. Kışın uludağa kayak kaymaya da gelin.

 7. Kastamonu dedi ki:

  Tarihi çınara gidipte meyve tatlısı yemenizi tavsiye ederim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir