BlackBerry’e Yeni Android Telefon Geliyor

Haberler DogushanBALCI

2013 yılında piyasaya sürdüğü BB10 platformunun yeterince ilgi toplamaması ile birlikte gözden çıkaran Blackberry, 2016 yılında Android ile yola devam edecek gibi duruyor.

Birkaç yıl önce büyük bir patlama yaratarak, oldukça yüksek satış rakamları yakalayan ve klavyeli telefon akımının baş mimarı olan BlackBerry, kısa bir süre sonra Android ve iOS cihazların yükselmesi ile gözden düşmüştü. Hatta kendine ait olan BlackBerry Messanger’ı Android ve iOS cihazlara uygun hale getirerek marketlerde kullanıma sunmuştu.

BlackBerry markasının CEO’su olan John Chen, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, tam olarak BB10’dan vazgeçmeseler bile yeni bir Android cihazı piyasaya süreceklerini belirtti. Amaçlarının ise piyasaya sürecekleri Android tabanlı cihaz / cihazlar ile eski popülerliklerini kazanmak ve bu süreçte BB10 platformlarını geliştirerek, tekrardan piyasadaki yerini almalarını sağlamak olacağını sözlerine ekledi.

Kesin konuşmak yerine ihtimaller üzerine yoğunlaşan John Chen, kar oranlarının yüksek olması ile birlikte yeni yatırımlar yapabileceklerinin de altını çizdi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir