Bayanlar için 2017 trendi güzellik ve bakım sırları

Konu Dışı DogushanBALCI

Güzellik her çağda, her yaştaki kadın için oldukça önemlidir. Güzelliğine önem veren kadınlar, cilt ve saç bakımına, moda trendlerine ve makyaj modellerine dair her daim bir araştırma içerisine girmek zorundadır. Bu nedenle son dönemde dikkatleri üzerlerine çeken Faslı kadınların bakım sırlarını derleme ihtiyacı hissettik.

Cilt Bakımı:

Faslı kadınlar kırmızı kil ile cilt maskesini çok tercih etmektedirler. Yerel losyon ve sabunlarda da bulunan kırmızı kil doğal bir yüz temizleyici ve gerdiricidir. Aynı zamanda tıkanmış gözenekleri de açan bu kil ile ciltte parlaklık sağlanır. Cilt bakımı için bu gibi konulara dikkat etmek gerekir.
Argan yağını çağlardan beri tonik olarak kullanan Faslı kadınlar ciltteki çatlakların önüne bu yağ ile geçtiklerini söylüyor. Ghassoul denilen doğal bir kil ile yüzdeki siyah noktaları temizleyen kadınların bu yöntemi artık dünya çapında da biliniyor. Birçok güzellik firması bu kil ile hazırlanmış yüz maskelerini piyasaya sürmüş durumda ve gerçekten işe yaradığına dair kullanıcı yorumları görmeniz mümkün.
Duştan önce ciltlerine zeytin yağı süren Faslı kadınlar bu sayede ciltlerini Fas’ın sıcak ve kuru havasında nemli tutabilmektedirler. Sık sık hamama giderek stres atıp, yüksek buhar ve aromatik yağlar ile rahat bir cilde sahip olurlar. Afrika’da bilinen ve Faslıların da tercihi olan E vitamini içerikli siyah sabun tamamen doğal ve anti mikrobiyaldir. Ayrıca çok güzel kokan bir üründür.
Fas’ta genel olarak kahve veya çay yerine naneli yeşil çay tüketilir. Yeşil çay içerisindeki anti oksidanlar yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahiptir.

Makyaj Sırları:

Faslı kadınlar makyajlarında gündüzleri doğal renkleri tercih ederken geceleri daha renkli ve parlak olmak isterler. Kullandıkları göz kalemleri doğal ürünlerden imal edilmiş sürmedir. Sürme kullanımı güzelliğin yanında İslami geleneklere de dayanmaktadır. Makyaj sırları için olmazsa olmaz konulardan birisi de budur.
Makyaj öncesinde cilde uyguladıkları gül yağı cildi yumuşatarak uygulanan makyajın daha parlak görünmesini sağlarlar.

Saç Bakımı:

Saç bakımında da argan yağı kullanımı oldukça popülerdir. Argan ağacından elde edilen bu yağ içerisinde bulunan mineraller saçın yoğunluğunu arttırır ve parlaklık verir. Ayrıca saç dökülmelerine karşı da saçı besleyerek oldukça yumuşak saçlara sahip olmanızı sağlar. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde saç derisi hücrelerinizde yenilenme gerçekleşir. Saç bakımı çok ama çok önemsenecek bir konudur.

— Bu yazı; Bilgizar.com sitesinde yer alan bilgilerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.

Alakalı Kelimeler: , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

“Bayanlar için 2017 trendi güzellik ve bakım sırları” üzerine 3 yorum

  1. Blogunuz COk güzel severek takip ediyorum sizleri çok güzel yazilar yaziyorsunuz

  2. Sayfanız çok güzel ,bilgileriniz doğru ve açıklayıcı.Paylaşımlarınızı severek takip ediyorum

  3. 720p izle dedi ki:

    bayanlar bu moda tutkusunu bırakmadıkça bu iş düzelmez

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir