ASUS ZenFone 2 Laser (ZE600KL) İnceleme

İncelemeler Ahmet Can

ASUS’un ZenFone serisinin 2. neslinin Laser modeli sahip olduğu özelliklerin yanı sıra fiyatının da çok uygun olması ile kullanıcıların sahip olmayı isteyecekleri bir telefon.

Telefon 6 inch 1280*720 hd ekrana sahip. Bu ekran özelliği bir çok kullanım için kullanıcıların ihtiyaçlarını sağlar gibi gözüküyor. Ekranın çok büyük olması ya da çok küçük olması bazı durumlarda sorun çıkartabiliyor ancak 6 inch ideal bir ekran boyutu gibi duruyor. Ülke olarak 4.5G’ye geçmenin hazırlıklarını yaptığımız şu günlerde telefonun 4.5G uyumlu olması onu gerçekten çekici kılıyor.

ASUS ZenFone 2 Laser, 13 MP arka ve 5 MP ön kameraya sahip. Kullanılan Laser Oto Odak teknolojisi ile kamera hızlı bir şekilde odaklanabiliyor ve fotoğraf çekme sürenizi bir hayli düşürüyor. Pixel birleştirme teknolojisi ile de geceler içekeceğiniz fotoğraflarınızda size avantaj sağlıyor.

16 GB dahili hafızası bulunan telefon size hafızayı 128 GB’a kadar arttırabilme şansını sunuyor. Micro SD hafıza kartı kullanarak hafızayı dilediğiniz boyutta arttırabilirsiniz.

Telefon 2 GB’lik rame sahip. İşlemci olarak Qualcomm SnapDragon 615 kullanılıyor. 1,5 GHz frekansta çalışan bu işlemci ASUS ZenFone 2 Laser ile yapacağınız işlemlerde – oyun oynamak gibi – size farkını hissettirecek.

Telefon Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile gelmektedir. 2900 mAh pil gücüne sahiptir. Pil gücü böyle bir telefon için yeterli olmayabilir. Kullanıcı ilk zamanlarda olmasa bile ileriki zamanlarda pil sorunu yaşayabilir ancak ASUS’un değişebilen bataryası ile bu sorunu da kolayca çözebiliyoruz.

Çok ince kavisli bir metal arka kapağa sahip telefonu elinize aldığınızda avuç içinize oturması gerçekten çok hoşunuza gidecektir. 190 gram ağırlığa sahip ASUS ZenFone 2 Laser, 10,55 mm kalınlığı ile elinizde çok rahat bir şekilde durabiliyor.

 

Böyle özelliklere sahip bir telefonun 1000 lira gibi bir fiyata sahip olması onu gerçekten çok cazip kılıyor. Üretici firma, ASUS ZenFone 2 Laser ile kullanıcıları düşünen ürünler ürettiğini bir kez daha gösteriyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir