ASUS K555UB İnceleme

Donanım Ahmet Can

ASUS K555UB, ASUS’un normal kullanım için ürettiği, günlük kullanımda kullanıcılara üst düzey performans sunan bir bilgisayar olma özelliğini taşıyor.

İşlemci ve Ram

3 MB önbelleğe sahip Intel Core i5 6200U işlemcinin tercih edildiği ASUS K555UB, bilgisayarı günlük standart işleri için kullacak kullanıcılar için ideal bir işlemci. 6. nesil olan işlemci 2.3 GHz’de çalışmakta ve turbo ile 2.8 GHz’ye kadar çıkabilmektedir. Elektrik tüketimi konusunda da oldukça tasarruflu olan işlemci bilgisayarının şarj süresini önemseyen kullanıcılar için çok iyi bir seçim. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki elektrikten tasarruf, performansta düşmeye sebep olur. Yani oyun vs. için üst düzey performans bekleyen kullanıcıların hayal kırıklığına uğraması işten bile değil. 12 GB Ram’e sahip bilgisayar, ram konusunda kullanıcılara hiç sorun çıkarmayacak gibi duruyor.

Ekran Kartı ve Ekran

15.6 inch ekrana sahip ASUS K555UB’de ekran kartı olarak NVIDIA’nın GT940M ekran kartı tercih edilmiş. Paylaşımsız 2 GB hafızalı ekran kartı, işlemciye göre biraz daha iyi bir seçim olmuş. Seçilen işlemci biraz daha iyi olsa, oyunlarda üst düzey olmasa da ortalama bir performans alınabilir. 1366*768 çözünürlüklü ekran, video ve film izleme gibi işlevlerde HD kalitede görüntü oynatabiliyor.

Diğer

1 TB HDD’ye sahip ASUS K555UB’de optik sürücü olarak DVD Super Multi kullanışmış. Windows 10 önyüklü gelen bilgisayarda bluetooth 4.0 ve USB 3.0 girişlerinin bulunması bu özellikleri sıkça kullanan kullanıcılar için güzel bir tercih olmuş.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir