Apk Dosyası Nedir?

İpuçları Ahmet Can

Android işletim sistemi hakkında pek fazla bir bilginiz yoksa ve Play Store üzerinde bulunan uygulamalar haricinde telefonunuza başka uygulama yüklemek istiyorsanız ilk öğrenmeniz gerekn şey apk dosyaları olacaktır.

 

Apk dosyası nedir?

Apk dosyası, bir uygulamayı telefonunuza kurmanızı sağlayan, bu uygulamayı başka cihazlar arasında göndermenize yarayan bir dosyadır.Bu dosyaların uzantısı “apk”dır. Apk dosyaları ile bir uygulamayı Google Play Store üzerinden indirmeden de telefonunuza yükleyebilirsiniz. Apk dosyalarını bilgisayarımıza bir program kurmak için çalıştırdığımız “setup” dosyalarına benzetebiliriz.

 

Apk dosyalarını neden yüklemeliyiz?

Apk dosyalarını yüklememizin en büyük sebebi, Play Store’da bulunmayan ya da ücretli olan bir uygulamayı ücretsiz olarak yüklemektir. Uygulamaların apk dosyaları bazı siteler aracılığı ile kullanıcılara aktarılır ve siz de buradan indirebilirsiniz. Ancak güvenlik sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Play Store haricinde başka bir yerden indirdiğiniz apk dosyasının virüslü olmadığını nereden bileceğiz, Play Store’da bile virüslü uygulamalar bulunabilirken…

 

Apk dosyalarını nereden edinebiliriz?

Apk dosyalarını, apk dosyası dağıtan sitelerden indirebiliriz. Bu dosyaları direk telefonumuza indirmek zorunda değiliz. Bilgisayarımza indirip telefonumuza da aktarabiliriz. Ya da iki cihaz arasında bluetooth bağlantısı ile de aktarım yapılabilir.

 

Video- Apk Dosyası Nasıl Kurulur

Alakalı Kelimeler: ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir