Android’i Neden Seçmelisiniz?

Mobil Sektör DogushanBALCI

iOS, Windows Phone varken Android neden seçilmeli? Birkaç madde ile buna bir açıklık getirelim…

Dünya’nın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’in tercih edilmesinin sebeplerini hiç düşündünüz mü? Siz de bir Android kullanıcısı iseniz, neden onu seçtiğinizi sorguladınız mı? Kimilerine göre uygun fiyatlı telefonlarda yer alması, kimisine göre ise özgürlüğe açılan bir kapı olmasından dolayı seçiliyor. Gelin birlikte birkaç madde üzerinden sebepleri sıralayalım.

Kişiselleştirme: Açık kaynak kodlu olmasından dolayı geliştiriciler tarafından sürekli yenilenmeye gidebilen Android’in, kişisel bir telefondan farkı kalmıyor. Özellikleri bakımından sizleri olabildiğince minimum düzeyde sınırlıyor. 

Seçenekler Çok Fazla: Bine yakın telefon modelinde Android’in kullanılmasından dolayı, kendinize uygun cihaz seçerken hiç zorlanmayacaksınız. Windows Phone kullanan telefonların model sayısının az olması, iOS’un sadece iPhonelarda yer alması ile birlikte Android’in önemi bir kat daha artmaktadır.

Uygun Fiyatlı Cihazlar: Bu işletim sistemine sahip cihazlarda fiyat aralığı 200 liraya kadar inerken, 4 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Kısacası, bütçenize uygun telefon bulmanız çok kolay.

Google Etkeni: Teknoloji devi Google tarafından yaratılan işletim sistemi, bu yüzden yeniliklere açık ve teknolojinin getirilerini bünyesinde barındırıyor. Google garantisi ile Android’e güvenebilirsiniz.

Alakalı Kelimeler: , ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir