Android’de Durduruldu Hatasının Çözümü

İpuçları DogushanBALCI

Kullandığınız bir uygulama beklemediğiniz anda “durduruldu” hatası veriyorsa, sizin için çok can yakabilir bu durum. Gelin çözümüne bir bakalım…

Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda karşınıza gelen ve bir anda uygulamanın kapanmasını sağlayan “durduruldu” hatasının çözümü oldukça basittir. Bu tarz problemler o uygulamanın önbelleğinin şişmesi, çok fazla büyümesi ile alakalı olmaktadır genelde.

Yapılması gereken de ayarlar kısmında bulunan uygulamalar seçeneğinden ilgili uygulamaya tıklayarak “Önbellek Temizle” ve “Verileri Temizle” butonlarına basmak. Örneğin instagram uygulamanızın verilerini temizlerseniz, önbellekte tutulan tüm görüntü ve videolar silinecektir. Eğer önbellek temizle derseniz, instagramdan otomatik olarak çıkış yapacak ve tekrardan size k.adı ve şifre soracaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir