Android Telefonlarda Daha İyi Video Çekebilmek

İpuçları DogushanBALCI

Video veya fotoğraf çekmeyi seven birisi iseniz, telefonunuzun bu özelliğinden de olabildiğince faydalanmak istersiniz. Android telefonlarda daha iyi video çekebilmenin birkaç ipucu bulunmaktadır, gelin bunları inceleyelim…

Lensi Temizlemeyi Unutmayın!

Telefonların arkasında yer alan lenslerin temizliği, görüntü kalitesini arttırmaktadır. İster sadece video çektiğiniz zaman temizleyin, isterseniz de her gün veya iki günde bir temizliğini sağlayın. Böylece, lens tarafından sağlanan görüntü bozukluklarının da önüne geçebilirsiniz.

Mikrofonun Çevresine Elinizi Koymayın!

Çektiğiniz videolarda ses kalitesinin de önemli olduğunu biliyoruz. Bu durumda, telefonun mikrafon kısmına elinizi koymanız ses kalitesini minimuma indirmektedir. Çekimleriniz sırasında cihazınızı tutarken mikrafon girişinden olabildiğince uzak durduğunuza da dikkat edin.

İki El ile Cihazınızı Tutun!

Telefonunuzu iki eliniz ile birlikte tutmanız, daha iyi bir tutuş deneyimi yaşamanızı sağlarken, titreme ve kayma gibi sorunların da önüne geçecektir. Yanlardan ellerinizin yardımı ile telefonunuzu tutarak dilediğiniz gibi video veya fotoğraf çekebilirsiniz.

Yatay Şekilde Telefonunuzu Tutun!

Video çekerken, yatay pozisyonda telefonu kullanmanız hem görüntü alanını arttırır, hem daha iyi bir tutuş deneyimi sağlar hem de açıları korumanıza imkan tanır.

Alakalı Kelimeler: ,

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir