Alphabet, Apple’ı Sollamaya Geliyor

Haberler DogushanBALCI

Her geçen gün kendini bir adım ileriye taşıyan Google’ın ana markası Alphabet, Apple’ın ensesine gelmiş durumda.

Büyük bir atılım gerçekleştirerek, alt kuruluşlarını tek bir çatı altında toplayan Google, artık Alphabet  firmasının bir üyesi konumuna geçti. Bununla birlikte Google’ın ürünleri de Alphabet ile anılmaya başladı. Silikon Vadisi’ndeki rekabette böylece daha da kızıştı.

Gelirinin büyük bir kısmını iPhone‘a bağlayan Apple ise son zamanlarda kan kaybediyor. Özellikle, kullanıcıların sürekli olarak yeni telefon almamaları; müşteri potansiyelini düşürmeyi başarıyor. Bununla birlikte yeni atılımlara gitmeyen Apple, yerinde saymaktan kurtulamıyor.

Alphabet’e  batkığımızda ise, reklam alanında kuşkusuz rakip tanımayan Google Adsense & Adwords ilişkisi ile kendi gelirini sabitlemiş ve bunun yanında üste koymayı başarmış durumda. Özellikle teknolojinin bir çok alanına dalarak, kendine yeni gelir kaynağı ve sektör arayan Alphabet’in hedefinde ise ileri teknoloji ürünleri var.

500 milyar doların üzerinde değere sahip olduğu düşünülen Google’ın ana firmasının, ilerleyen aylarda en değerli firma olacağı konusunda uzmanlar kesin konuşuyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğuşhan BALCI {DogushanBALCI}

2007 senesinden bu yana network üzerine çalışmalar yapmaktayım. Şu an için özel bir firmanın ve İllegal Medya'nın içerik yöneticisiyim. Aynı zamanda Freelance olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde eğitimim devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir