Akıllı Telefon Pazarının En Büyük 5 İsmi

Haberler Ahmet Can

Her gün yeni bir telefonun pazara sürüldüğü şu günlerde akıllı telefon pazarının büyük bir kısmına hükmeden 5 büyük isim var !

Son model telefonları elimizden düşürmediğimiz şu günlerde yeni bir telefon piyasaya sürüldüğünde hemen telefonumuzu değiştirmeyi düşünürüz. Çünkü yenisi daha iyi özelliklerle ve daha farklı bir tasarımla gelmiştir. Birçoğumuz yeni telefon alacağı zaman telefonun özelliklerinden önce markasına bakar. Gelin dünyada en çok telefon satan akıllı telefon üreticilerine bir göz atalım.

  1. SAMSUNG

Pazarın %25.6’lık bir kısmına sahip olan Güney Kore merkezli bu şirket, ürettiği android işletim sistemli akıllı telefonlarla kendisini android’in vazgeçilmezi konumuna getirmiş durumunda.

 

2. Apple

IOS işletim sistemi ile kendisinden sıkça söz ettiren Apple, şık tasarımı, güçlü donanımları ve donanımları etkin kullanan yazılımları ile pazarın %14.5’ine sahip durumda.

 

3. Huawei

Çin merkezli bu şirketin akıllı telefon pazarındaki yükselişi hala devam etmekte. %7.4 ile akıllı telefon pazarında 3. sırada bulunan Huawei, sağlam adımlarla yükselişine devam etmek istiyor.

 

4. Lenovo

Bilgisayar sektörünün önemli isimlerinden olan Lenovo, tablet ve akıllı telefon piyasasına çok hızlı bir giriş yaptı ve şu anda pazarda %4.5’lik bir paya sahip.

 

5. LG

Telefon işinde uzun yıllardır kendinden söz ettiren LG, akıllı telefonların yaygınlaşmasından sonra da adından söz ettirmeye devam ediyor. LG, pazarın %4.5’lik bir payına hükmetmekte.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Can KÜÇÜKKÖR {Ahmet Can}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir